Alan Adı Tescili

Alan Adınızın Süresini uzatmak için tıklayınız

Alan adı (domain name) ; web sitenizin internetteki adı ve adresidir.

Alan adı tescil işlemleri, alan adlarının uzantılarına göre (ülkeler ile ilgili kısaltmalar vs.) farklı kurumlar tarafından tescil edilir. com, net, org alan adları dünyada en yaygın olarak kullanılan alan adlarıdır. Tüm dünya üzerinde yapılan alan adı tescilleri ICANN adlı kuruluş tarafından verilen izin ve düzenlemeler yardımıyla yapılmaktadır ve bütün bilgiler bu kuruluşun veritabanında tutulmaktadır.

Yeni tescil edilen bir alan adının, dünya üzerindeki bütün sunucular tarafından kaydedilmesi 24-72 saat sürebilmektedir. Alan adı transferleri için ise bu süre 72 saattir.

Alan adı tescil işlemi tamamlandıktan sonra kayıtlı e-mail adresinize Alan Adı Kontrol Panelimiz ile ilgili bilgileriniz gönderilecektir ve bu sayede bütün yönetim işlemlerini yapabileceksiniz.

Firmamızdan yapacağınız alan adı tescillerinde kayıt esnasında vermiş olduğunuz bilgiler kullanılmaktadır ve yönetim işlemlerini sadece kayıt işlemini yapan kişi yapabilmektedir.

Alan adı tescil işlemlerini firmamızdan yaptıktan sonra dilerseniz hosting servisini başka bir firmadan alma imkanınız bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken size ait alan adı kontrol paneli yardımıyla dns sunucu ayarlarını değiştirmektir.

  Alan Adınızı Hemen Alın

Alan Adı : www. .


Ücretlendirme

Firmamızdan tescilini yapabileceğiniz alan adları ve fiyatları aşağıda belirtilmiştir.
Alan Adı Türü Fiyat
.com, .net , .org   14$
.biz, .info, .us, .name   16$
.in   23$
.cc, .bz   28$
.mobi   20$
.tv   40$
hosting alani
Hakkımızda | Referanslarımız | İş Olanakları | Gizlilik Politikasi | Hizmet Sözleşmesi | Tüketici Hakları | Destek | İletişim
2002-2011 © hostim.com.tr